Aanstaande zaterdag 5 september is het dan zover: de start van de veldcompetitie! Om mij heen hoor ik -zeker de laatste dagen- dat iedereen er aan toe is zich te meten met anderen, eindelijk…..
De A1 heeft de voorbereidingsperiode afgesloten met oefenwedstrijden tegen KVS A1 (zaterdag) en Sporting Trigon (dinsdag). Aanstaande donderdag rest dan de laatste training en zaterdag wacht ons de eerste thuiswedstrijd tegen ONDO A1.
KVS A1
De ploeg heeft iedereen en zichzelf verbaasd met een 14-18 uitoverwinning. Op het mooist gelegen korfbalterrein van Nederland zette de A1 de ingezette lijn door. Als eerste klasse ploeg tegen hoofdklasse ploegen twee keer verliezen, dan gelijk spelen en vervolgens (dik) winnen is een geweldige prestatie! Het is ook mooi om te zien en te merken dat het team elke laatst gespeelde wedstrijd als basis oppakt voor de volgende. Tegen KVS lag nu de nadruk op het zien en verzorgen van de kans voor een ander dan zichzelf. Inmiddels is de dynamiek aanwezig, de spelwijze bekend en lopen we conditioneel in op andere teams. Als daarbij het team en individu de taken en opdrachten goed uitvoert dan schotel je een goede wedstrijd voor. We kwamen nota bene boven het door ons vastgestelde gemiddeld aantal doelpunten (15). Onze complimenten A1!!!!!
SPORTING TRIGON A1
Typisch een doordeweekse wedstrijd…… De meesten zijn net begonnen aan school of studie en moeten dus wennen aan een ander ritme. Dat merkte je vooral aan de beleving. Dat we vele foute passes kenden, kwam echt niet alleen door de “gladde bal”, dames en heren spelers….. Het mooiste is dat je (top)spelers niet hoeft te vertellen, dat ze “slecht” spelen, want dat weten ze echt wel zelf! Dus wijs je ze op waarden, die het spelplezier of de spelverbetering verhogen. Waarvan ze echter niet bewust zijn, is het feit dat ondanks het vertoonde spel de winst van 12-18 als een wereldprestatie kan worden gezien. We kunnen in zulke wedstrijden dus wel de winst (onbewust nu) veilig stellen.
Bovendien wezen we het team tijdens de rust (6-6) op de zeer hoge effectiviteit: zes doelpunten uit slechts 30 acties in de eerste helft geeft een verhouding van 1 op 5. Reken maar mee: de selectie (geschat volgens Maarten) heeft zo’n 100 doelgerichte acties per helft. Als wij dat zouden creëren (nog even utopie….) dan zouden we de eerste helft dus uitkomen op 20 doelpunten. Conclusie: we zijn kans-/actie-/schotzuiver. Dat klopt ook als je de intenties van de trainingen erbij betrekt! Leerpunt dus: echt afkomen van die inmiddels hatelijke 1-schotsaanvallen. Daar gaan we aan werken.
Verder hebben we het verdedigend steeds meer voor elkaar. De tegenstanders worden vele malen “naar buiten gedrukt”, waardoor lange afstandschoten voor hun de enige optie blijven. Door goede overzichten en rebound vergroten we vervolgens de kans op balherovering.
Kortom, ook hier zijn weer complimenten op z’n plaats: goed gedaan A1!!!!!
Wij hebben er erg veel zin in, dus tot zaterdag.
Glenn de Vries
.jpg)








