Na een week uitstel speelde de selectie van KCC/CK Kozijnen afgelopen weekend tegen het Zeeuwse TOP uit Arnemuiden. Een eerste testcase voor het team van Henno Ploeg en Arrhur Carolus hoe men ervoor staat met een vrijwel gehele nieuwe selectie. Nieuwkomers Cécile Slingerland (IJsselvogels) en Sheila Herbert (Valto) stonden tegen TOP in de basis. Een vernieuwd KCC/CK Kozijnen moet bouwen aan een nieuw team en in de veldpoule samen met HKC/Creon Kozijnen, DSC en TOP (A) moet het bij de eerste twee plekken zien te komen om ook volgend seizoen weer in de Ereklasse te spelen.

20240914   KCC 1   TOP (A) 1Na een goede voorbereiding met een grote overwinning tegen Dalto/Klaverbladverzekeringen (20-7) en wedstrijden tegen DeetosSnel/QLS, TOP/IAA fresh en DSC, was het team er klaar voor. TOP had een mindere voorbereiding. Door wegwerkzaamheden kwam het team laat in Capelle aan den IJssel aan, waardoor de wedstrijd van de eerste teams pas om 16:40 uur kon starten, na de ook later gestarte wedstrijd tussen de reserves. De wedstrijd stond onder leiding van het duo Den Hollander en Watermulder. Het was erg druk op Sportpark Schenkel. Veel KCC/CK Kozijnen supporters wilden de verrichtingen van de selectie meemaken, maar ook uit Arnemuiden waren aardig wat supporters meegekomen. Ook bij TOP nieuwe gezichten.

KCC/CK Kozijnen begon goed aan de wedstrijd. Met fris spel zocht de ploeg naar de eerste kansen. Binnen 20 seconden mocht Timo van Dieren al een eerste vrije bal nemen. Hij trof echter nog geen doel. Ook de rebound was direct een prooi voor de Capellenaren. Beide ploegen verdedigden direct elkaar met volle druk. Na 1,5 minuut schoot Sophie Dijkxhoorn het eerste doelpunt van het seizoen binnen (1-0). Een snel antwoord van TOP zorgde voor de 1-1, maar via Den Boer wordt het 30 seconden later 2-1. De makkelijk scorende Den Boer zorgde ook voor de 3-1, dus een bliksemstart van de thuisploeg na 5 minuten.

Na de 3-1 voorsprong werd de wedstrijd steeds feller zowel in het veld als langs de zijlijn. De leidsmannen hadden hun handen vol aan de situatie, maar losten dit vakkundig op. Een gemiste strafworp na een actie op Julian Middelkoop werd niet verzilverd, waardoor het niet 4-1 werd, maar TOP binnen vijf minuten kon terugkomen tot 3-3. KCC/CK Kozijnen moest rust in het spel zien te krijgen, maar dat lukte nog niet. Een schot van Van Dieren tolde uit de korf en het zat even niet mee aan Capelse zijde. Gelukkig was TOP ook niet trefzeker waardoor het bijna vier tot vijf minuten 3-3 bleef.

Hierna herpakte de ploeg van Ploeg en Carolus zich en halverwege staat het “gewoon” 6-3 door doelpunten van Tessa Noordzij, Sheila Herbert en Sophie Dijkxhoorn. Door een ongelukkige actie moest Stephan den Boer zich laten vervangen. Stefan Dekkers kwam hem vervangen.

KCC/CK Kozijnen speelde weer ouderwets attractief korfbal en liet de bal snel rondgaan. Na 17 minuten is het 7-4 door Noordzij, waarna de doelpunten uitbleven. Maar liefst zeven minuten lang gebeurde er niks. Weer een gemiste strafworp bij KCC/CK Kozijnen zorgde ervoor dat de ploeg niet al eerder veel verder was uitgelopen. Door de enorme verdedigende druk lukte het TOP niet om te scoren en had het slechts 1-schotsaanvallen. Een Arnemuidense time-out stelde geen orde op zaken. Het doelpunt van Stefan Dekkers zorgde weer even voor een opluchting aan Capelse zijde nadat er lang niet gescoord was (8-4). Cécile Slingerland zorgde, onder zeer hoge druk, voor 9-4. In de laatste minuten van de eerste helft scoorden de Zeeuwen nog tweemaal waardoor de rust kwam bij 9-6. KCC/CK Kozijnen had in de eerste helft veel mogelijkheden om nog verder uit te lopen.

Na de rust een ander TOP. Snellere acties en betere passing. KCC/CK Kozijnen begon de tweede helft niet zoals de eerste helft en was duidelijk op zoek naar nieuwe doelpunten. Het eerste doelpunt na rust viel pas in de vijfde minuut aan de kant van TOP, maar Dijkxhoorn zorgde snel voor de 10-7. Hierna kwam Adriënne van Ofwegen Cécile Slingerland vervangen en die kwam er in het andere vak in het veld voor Sheila Herbert. Nog geen minuut na de vakwisseling scoorde Slingerland direct de 11-8. Adriënne van Ofwegen blokte nog even haar tegenstander en zo werd het publiek nog getrakteerd op mooie acties.

Eigenlijk kwam KCC/CK Kozijnen hierna niet meer in de problemen. Bij TOP lukte veel niet. Halverwege is het 13-9 en wordt de wedstrijd steeds feller, waardoor er veel onderbrekingen waren. Met nog 12 minuten schiet Slingerland de 14-9 binnen en dan lijkt de wedstrijd in het slot te zitten. TOP komt nog wel terug tot 14-11, vijf minuten voor het einde, en bij KCC/CK Kozijnen willen de doelpunten niet meer zo makkelijk vallen en was de scherpte eraf. Eén minuut voor het einde de definitieve 15-11, na een vlotte Capelse aanval door Timo van Dieren. Uiteindelijk wordt de eindstand op 15-12.

Een vrij gemakkelijke middag voor KCC/CK Kozijnen, dat vol aan de bak moest tegen een strijdbaar TOP, dat op sommige momenten fel ten tonele kwam. De eerste twee punten zijn bijgeschreven, alleen had de marge vele malen groter kunnen/moeten zijn. Komende dinsdag wacht in Eindhoven DSC. In de voorbereiding werd hier al van gewonnen, maar op een doordeweekse avond kan het zomaar een andere wedstrijd worden. Na DSC volgt op zaterdag 21 september 2024 de uitwedstrijd tegen HKC/Creon Kozijnen. Samen met deze ploeg zal KCC/CK Kozijnen hopelijk gaan strijden voor de bovenste plekken in de poule.

Doelpunten: Tessa Noordzij 4x, Cécile Slingerland en Sophie Dijkxhoorn ieder 3x, Stephan de Boer en Timo van Dieren ieder 2x en Sheila Herbert 1x.

Peter van Dieren was weer als fotograaf aanwezig. Zijn serie vind je hier.

Korfbalcompetitie

KCC/CK Kozijnen speelt uit op zaterdag 2 mei 2026 tegen KZ/Keukensale.com 1 om 15:30 uur.

banner FSF (Aangepast)

KangoeroeKlup Logo

Korfbal Kids logo

Fanshop vierkant 160x160

Sponsorclub

Social media

 Facebook Instagram WhatsApp X

Livestream

Partners

Bol AlgemeenBol Algemeen

Advertenties