Van de voorzitter

Gisteren was het weer een mooie, zonnige dag. Er waren gelukkig velen op ons park, waardoor de ondertekening van het contract met onze hoofdsponsor de juiste omlijsting had. We kunnen spreken van een goede start met onze nieuwe hoofdsponsor.

Ook bij ons tweede en derde waren gelukkig veeltoeschouwers. De teams speelden goed maar waren ongelukkig met de uitslag: beide een verlies met maar 1 doelpunt verschil, maar beide zeker niet kansloos.

De teams die zes punten hebben behaald uit drie wedstrijden zijn tot nu toe:

  • A1: 56 voor 21 tegen (meest scorende team)
  • D3: 30 voor 3 tegen (minste tegentreffers)
  • S4: 46 voor 30 tegen
  • B3: 27 voor 13 tegen
  • A4: 24 voor 11 tegen
  • F1: 17 voor 3 tegen (minste tegentreffers)

Het ziet er naar uit dat we met elkaar voor een bijzonder goed seizoen kunnen gaan zorgen. Door naar elkaar te gaan kijken en elkaar aan te moedigen zullen we nog sterker kunnen worden. Dat geldt zeker voor komende zaterdag voor ons eerste, dat naar de concurrent VADA in Wageningen moet. Het zou mooi zijn als ze door een volle bus worden aange-moedigd worden. Je komt er gratis met de sponsorbus. Ik hoop dat trainers van teams hiervoor ook initiatieven nemen en ouders het ook mogelijk maken. Ga mee en maak ons sterk.

Inmiddels is duidelijk, dat de BV Sport in Capelle een goede kans krijgt. Ik wil daar graag wat van vertellen. Als deze BV Sport door de gemeenteraad wordt goedgekeurd zullen van de sportaccommodaties de velden en kleedlokalen door de gemeente worden verhuurd aan de BV Sport, die ze tegen een vergoeding beschikbaar stelt aan de clubs. Het clubgebouw blijft eigendom van de sportclubs.

In deze oplossing worden het onderhoud, de energiekosten, materialen e.d. van de velden en kleedlokalen professioneel uitgevoerd door of vanwege de BV Sport. De clubs behoeven daar geen omkijk naar te hebben. Willen ze dat wel, dan is dat mogelijk en krijgt de club daar een premie voor, mits het goed gebeurt en onder verantwoordelijkheid van de BV Sport

In die situatie is de club hoofdbewoner en heeft het recht de accommodatie te gebruiken wanneer nodig. Daarnaast kan de BV Sport velden en kleedlokalen verhuren aan anderen. Bestaand verhuur blijft t.g.v. de club, voor verder verhuur worden daarover nadere afspraken gemaakt. Het clubhuis blijft een verantwoordelijkheid van de club en deze kan verhuren waar mogelijk en de baten daarvan incasseren.

Voordelen van deze constructie zijn:

  • verrekenbaarheid van btw, die betaald wordt over investeringen (ook nog over de herstructurering van ons park)
  • de BV Sport kan energie, materialen etc aankopen tegen 19 % BTW en die volgens het sportbesluit doorberekenen aan de clubs voor 6 %. Een voordeel dus voor de clubs
  • de BV Sport wordt een professionele organisatie, die voor toezicht op het complex, voor onderhoud en voor meer gebruik van de accommodatie gaat zorgen. Dat zorgt ook voor minder zorg voor de clubs
  • de BV Sport gaat de clubs ook ondersteunen, stimuleren etc., waardoor de clubs een goede partner hebben om zich beter te ontwikkelen.

Natuurlijk zijn er ook moeilijke aspecten aan de constructie . We moeten ervoor zorgen, dat we de say houden voor eigen gebruik van de velden, we moeten mee kunnen praten over beleidszaken, niet alleen in een platform, maar ook door een commissaris vanuit de sport in de rvc en we de constructie mag niet kostenverhogend zijn voor de clubs. Besturen zullen daarom alert op moeten zijn bij de verdere behandeling en uitwerking van de constructie. Mits goed geregeld ben ik er voorstander van dat de BV Sport komt. Ik hoop dat de politiek niet afziet van de constructie, maar zich uitslooft om de door de sportclubs aangegeven punten te realiseren.

Kees Stans

 

 

Korfbalcompetitie

Eerstvolgende wedstrijd KCC/CK Kozijnen 1 nog onbekend.

banner FSF (Aangepast)

KangoeroeKlup Logo

Korfbal Kids logo

Fanshop vierkant 160x160

Sponsorclub

Social media

 Facebook Instagram WhatsApp X

Livestream

Partners

Bol AlgemeenBol Algemeen

Advertenties